AB Plastik Ürünlerinde Geri Dönüşüm Malzeme Kullanımı Hakkında 2. Anket

Bildiğiniz gibi Türkiye'nin AB ile üyelik müzakereleri çercevesinde, birçok kanun ve düzenleme AB ile uyumlu olarak çıkmakta ve sanayicimizi doğrudan etkilemektedir. Bu çerçevede Avrupa Birliği'nde son yıllarda en önemli gündem maddelerinden biri plastik ürünlerde geri dönüşüm malzeme kullanımıdır. Avrupa Birliği, plastik ürünlerde geri dönüşüm hammadde kullanımını arttırmak yönünde bir dizi yönetmelik çalışması yapmaktadır.

Konuyla ilgili olarak, PAGEV Başkanımız Sn. Yavuz Eroğlu'nun Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Brüksel merkezli Avrupa Birliği Plastik Üreticileri Derneği (EuPC) geçen sene bir anket çalışması başlattı ve sonuç raporunu yayınladı. 2017 yılında yapılan ilk anketten toplanan verilerin zenginleştirilmesi amacıyla anketin 2018 yılı versiyonu yayınlanmıştır. 

Bu ankette amaç; Avrupa Birliği'nin çıkaracağı yönetmelikte sanayimizin menfaatlerini de göz önünde tutulması amacıyla bir veri oluşturmaktır. Bu maksatla linkte 10 dakikanızı alacak anket formunu doldurarak katkı vermenizi rica ediyoruz. 

Ankete ulaşmak için:

Türkçe: https://goo.gl/epTgDg
English: https://goo.gl/uarrHj

Bir önceki anketin sonuç raporu için tıklayınız.

Etiketler

Sayfa başına dön