İKMİB'TEN SEÇİM YERİ ŞAŞIRTMACASI!

İKMİB duyurusunu değiştirerek, seçim yerini
"Haliç Kongre Merkezi" olarak açıkladı.
16 Nisan Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak seçimde oy kullanabilmek için firma temsilcinizi 29 Mart’a kadar kaydettirmelisiniz.
 

İKMİB, 19 Mart Pazartesi günü yaptığı açıklamada seçimlerin "TİM Dış Ticaret Kompleksi Binası"nda yapılacağını açıkladı. Ancak iki gün sonra yani 21 Martta, İKMİB ilk duyuruda ifade edilen seçim yerini değiştirdi ve yer "Haliç Kongre Merkezi olacak” diye açıklama yaptı.

Seçim yeri değişikliğini “şaşırtmaca” olarak nitelendiren ve bu konuda açıklama yapan Yavuz EROĞLU, ”Tam 12 yıldır Türkiye’nin en büyük ihracatçı birliklerinden biri olan İKMİB’in başkanlık koltuğunda oturan Murat Akyüz’ün, birliğimizi düşürdüğü acizliğe bakar mısınız? ‘Değişimin önünü tıkayacağım’ derken ne yapacağını şaşırdı. 2 gün ara ile Genel Kurulun yapılacağı yer neden, nasıl, niçin değiştirilir? Böyle ciddiyetsizlik olur mu? Yoksa hedef, “Değişime” oy verecek ihracatçılarımızı yıldırıp, oy kullanmalarını engellemek mi?” dedi.

SEÇİM YERİNİ NE KADAR DEĞİŞTİRİRLERSE DEĞİŞTİRSİNLER BEYHUDE

Yavuz EROĞLU açıklamasına şöyle devam etti, ”İhracatçı birliğimiz kurulduğu günden beri tüm Olağan Genel Kurullarını kendi yeri olan Dış Ticaret Kompleksi’nde yaparken, Nisan ayında yapılacak seçim neden son dakikada Haliç Kongre Merkezi’ne taşındı? İhracatçı Birlikleri’nin yeri olan Dış Ticaret Kompleksi dururken niye ekstra masraf yaparak kongre merkezi kiralandı? İKMİB Başkanı, görevde olduğu son güne kadar ihracatçının parasını çarçur etmeyi marifet mi sanacak? Ama unutmasınlar ki, o kongre merkezine fazladan harcanan her kuruş, biz ihracatçılardan zorla kestikleri aidatlarla ödeniyor.

12 YIL KOLTUKTA OTURAN BAŞKANDAN BIKTIK!

İKMİB'te 12 yıldır Başkanlık koltuğunda oturan Murat Akyüz’ün görev süresi yasal olarak Nisan ayında bitiyor ve kanunen yeniden başkan olamıyor. Ancak kendi yeniden başkan olamadığı için bu kez de yönetim kurulunda yer alıp, dışarıdan kendine bağlı olacak birini başkanlığa aday gösterip İKMİB'i yönetmeye devam etmeyi hesaplıyor. Ancak ihracatçılar olarak hepimiz; 12 yıldır koltukta oturduktan sonra hâlâ gitmek istemeyen, değişim ve gelişimin önünü tıkayan isimlerden bıktık.

KUKLA BAŞKANLARLA İHRACATÇININ SORUNU ÇÖZÜLMEZ, ÇÖZÜLEMEZ

Sivil Toplum Kuruluşları’nda en başta başkanın vizyon, çalışma ve kararlılığı sonuç getirir. Bu sebeple İKMİB’in, uzaktan kumanda ile yönetilerek çözüm üretemeyeceğini biliyoruz. Kukla başkanlar ile ihracatçının sorunu çözülmez, çözülemez.

Her ne yaparsa yapsınlar, şunu bilmelidirler ki rüzgâra karşı durulmaz, değişimin önü kapatılamaz. İKMİB’i hantallıktan kurtarıp, mücadeleci ve sonuç alan bir yapıya kavuşturacağımız bir değişim kaçınılmaz. İKMİB seçimlerini ister Haliç Kongre Merkezi, ister Türkiye’nin öbür ucunda yapsınlar biz, değişim için geliyoruz…”
PAGEV olarak seçimlere katılımı arttırmak ve ihracatımızın geleceğinin doğru temsili amacıyla bu konudaki güncel duyuruları an be an sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler

Sayfa başına dön