Sorunlarımızı Biliyoruz ve Çözüm Değişimde

Değerli İhracatçımız,

Mallarımızı ihraç ederken yaşadığımız sorunları çok iyi biliyorum. İhracat pazarlarımızdan; Bazı Avrupa ülkeleri, İran, Irak, Mısır, Cezayir, ,Fas, Tunus, Rusya gibi birçok ülkede ürünlerimizi satarken karşımıza çıkan ticari engelleri de biliyorum. Lojistikte, limanlarda tekele varan yapıların önümüze çıkardığı değişik adlar altındaki ekstra maliyetleri, ÖTV ve KDV iadesinin finansmanımızı nasıl güçleştirdiğini biliyorum. Gümrüklerdeki bürokrasinin ithalatımızın ve ihracatımızın maliyetini nasıl arttırdığını biliyorum. Referans fiyatın ayrı bir sorun olduğunu, birbirinden farksız denetimlerin çeşitli aşamalarda tekrar yapılmasının yarattığı zaman ve para kaybını iyi biliyorum. Öte yandan yurt içi ve yurt dışında yaşadığımız markalaşma sorunun önemini de iyi biliyorum. Çin’in haksız rekabet gücünün aleyhimize işlediği görüyorum. Sertifikasyon sorunu ve serbest satış belgesindeki gecikmelerin firmalarımızı mağdur ettiğini de farkındayım. Fuarlarda Milli Katılım diye firmalarımızın, fuarın kör noktasında, Çarşamba pazarındaki pazarcı tahtaları gibi bitişik nizam dizilmiş estetikten yoksun küçük stantlara mahkum edildiğini de biliyorum. Hangi pazara, ne şekilde mal satılacağı ve ÜR-GE ’lerde doğru ülkelerin seçilip seçilmediğiyle ilgili etkinliklerin tartışmalı olduğunu da biliyorum. Fuarlara milli katılım için ödenen stant bedelinin, bireysel katılımdan daha pahalı olmasından kaynaklanan haklı tepkilerin de farkındayım. İhracat Sigortası ve Eximbank kaynaklarının da her seferinde tam doğru noktalara ulaşmadığını biliyorum. Fuar düzenleyen bazı firmaların, ihracatçılara resmen zorla belirli fuarları sattıklarını da görüyorum.

Sorunlarımızı Biliyoruz ve Çözümü Değişimde videosu için lütfen tıklayınız.

Oturdukları Koltuktan Yıllarca Kalkmayan Başkanlardan Bıktık! Şimdi Değişim Zamanı

Bütün bu sorunlarımıza sahip çıkıp, çözüm noktasında köprü olması gereken İKMİB’te 12 yıldır koltukta oturan Başkan ise bu sorunların üstesinden gelemiyor. Murat Akyüz yasal olarak artık başkan adayı olamıyor. Ama yeniden başkan olamayınca bu kez de, dışarıdan bir aday gösterip yönetimde kalarak İKMİB’i uzaktan kumandayla yönetmeye devam etmek istiyor. Ancak biz, ihracatçının sorunlarının kukla başkanlarla çözülmeyeceğini çok iyi biliyoruz. 12 yılın ardından sektörümüzün 4 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok! Zaman değişim ve yenilenme zamanı. İşte bu yüzden, tam da noktadan hareketle İKMİB Başkanlığına aday oldum. Ana hedefim; sizlerle birlikte bu değişimi gerçekleştirmek ve tüm sorunlarımızı çözüp ihracatımızı arttırmaktır.

İhtiyacımız Olan Değişim 16 Nisan’da

Seçime katılarak başvurunun rekor seviyelere çıkmasını sağladığınız için her bir ihracatçımıza ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum ve buradan çağrımı yeniliyorum… 16 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’ne gelerek, “SEM Plastik” yazılı listeye oy verip bana destek olursanız, Size Söz Veriyorum, Biz Sadece Seçimi Kazanmayacağız; 16 Nisan’da aynı zamanda işimiz, ekonomimiz ve ülkemiz için yeni, güçlü ve mücadeleci bir değişimin yolunu da açacağız.

Sorunlarımızı Biliyoruz ve Çözümü Değişimde videomuz.

Değişim Çağrımız Rekor Getirdi. Rahatsız Olanlar Var!

İKMİB'in Seçimde Oy Kullanabilecekler Diye Açıkladığı Liste ve İtiraz Hakkında

“Daha detaylı bilgiye www.yavuzeroglu.org adaylık sayfamdan ulaşabilirsiniz.”

Etiketler

Sayfa başına dön