TÜRKONFED BAŞKANI KADOOĞLU’NDAN EROĞLU’NA TAM DESTEK

TÜRKONFED Başkanı ve Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu’nu ziyaret eden PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, İKMİB başkanlığına adaylığına destek almaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye’de iş dünyasının en büyük çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu’nu ziyaret eden PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu; üretim ve ihracat gücünün öne çıktığı görüşmede Kadooğlu’nun birikiminden istifade ettiklerini söyledi. Nisan ayında yapılacak ihracatçı birlikleri seçimlerinin de gündeme alındığı ziyarette İKMİB başkanlığına adaylığıyla ilgili Kadooğlu’ndan destek almaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Eroğlu, Nisan ayında gerçekleştirilecek ihracatçı birlikleri seçimlerini kazanarak, İKMİB yönetiminde büyük bir değişimi başlatacaklarını söyledi. TÜRKONFED’in 75 milyar dolarlık ihracat gücüyle ülke ekonomisine önemli katkı sağladığına işaret eden Eroğlu, başkan adayı oldukları İKMİB’de seçilmeleriyle birlikte ihracatçının önünü açmak için bir dizi stratejik projeyi hayata geçireceklerine işaret etti.


TÜRKONFED Başkanı ve aynı zamanda Kadooğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Kadooğlu’nu ziyaret ettikten sonra bir açıklama yapan Eroğlu, “Değişime inan, Birliğe oy ver” mottosu ile seçim kampanyası yürüttüklerini söyledi. 2018 Nisan ayında yapılacak seçimlere tüm ihracatçıların katılması gerektiğini ve bunun aslında önemli bir milat olacağını söyleyen Eroğlu şöyle konuştu: “İhracatçılar olarak yaptığımız her ihracatın belirli bir yüzdesi İKMİB’e kesinti olarak aktarılıyor. Bizlerden yapılan bu kesinti yıllık toplam 25 milyon TL’yi buluyor. Biz ihracatçılardan yapılan zorunlu kesintilerin karşılığı olan hizmetler İKMİB tarafından verilmiyor. Tam da bu nedenle yönetime aday olup artık değişim zamanıdır dedik.”

Etiketler

Sayfa başına dön